18 березня 2021р

Продаж необробленої деревини через “Прозорро.Продажі” забезпечує рівний доступ до природного ресурсу усіх учасників ринку


Прозорі та зрозумілі ринкові відносини між деревопереробниками та державними лісокористувачами та рівний доступ до природного ресурсу є ключовим завданням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, повідомив перший заступник міністра Богдан Боруховський.

“Сьогодні вже немає такого поняття як “прямі договори” на необроблену деревину. Шляхом діалогу вдалося переконати державні підприємства лісового господарства, що єдиний правильний спосіб продажу - це виставлення її на відкриті аукціони. Також, з метою нормативного врегулювання цього підходу, Міністерством розроблено проект постанови Кабінету Міністрів, що передбачено продаж всієї необробленої деревини через електронну торгову систему Прозорро.Продажі. Зокрема, ДП “ЛІАЦ” в частині продажів деревини має стати одним із майданчиків Прозорро.Продажі”, - зазначив він під час вебінару “Продаж деревини через Прозорро.Продажі: основні інсайти”.

Він також зазначив, що Міністерство проводить процес реформування лісових господарств: із понад 300 лісових господарств шляхом об’єднання буде утворено близько 100 лісгоспів. Це дозволить швидше реагувати на виклики ринку та усунути проблеми чинної управлінської вертикалі.

В свою чергу, під час вебінару перший заступник директора ДП “Прозорро.Продажі” Дарина Марчак повідомила, що результати прозорих аукціонів з продажу необробленої деревини, які проводилися протягом 2020-2021 років, свідчать про значні можливості для розширення базису постачальників.

“Аналіз проведених аукціонів показує, що в системі “Прозорро.Продажі” створено рівні умови як для великих, так і малих та мікропідприємств - учасників ринку. Велика кількість успішних аукціонів проходить із одним учасником, тобто існують значні можливості для розширення базису постачальників. Для цього потрібно зареєструватися в системі та брати участь у прозорих аукціонах”, - пояснила вона.

Нагадаємо, за підсумками 2020 на 3,44 тис. успішних електронних аукціонів “Прозорро.Продажі” постійні лісокористувачі продали близько 640 тис. куб. м необробленої деревини на суму 665 млн грн.

Вищевказані аукціони в системі проводили 180 організаторів, у них взяли участь 832 учасники, зростання ціни склало в середньому 7%.